aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

1/16 Pucharu Polski w futsalu


W niedzielę 9 kwietnia o godz. 10.00 na parkiecie hali Rekordu w Lesie Cygańskim rozpoczną się rozgrywki 1/16 finału Pucharu Polski w halowej piłce nożnej. Oprócz drużyny gospodarzy zagrają zespoły ZiS Gaszyńscy, Centrum Bielsko-Biała oraz WSB Chorzów. Faworytem są zapewne spadkowicze z ekstraklasy, drużyna Rekordu, która wystąpi w niemal pełnym składzie, poza £ukaszem Groszakiem i Wojciechem £ysoniem.
W drużynie Gaszyńskich grają „na co dzień” w I lidze krakowskiej zawodnicy, którzy mogliby z powodzeniem walczyć o mistrzostwo Polski, a mianowicie Krzysztof Marzec, Krzysztof Filipczak, Krzysztof Kusia, Tomasz Leśniak, Tomasz Księżyc, Piotr Madejski czy Robert Augustyn. Wielu z nich prawdopodobnie nie wystąpi jednak pod Szyndzielnią, gdyż w rozgrywkach o Puchar Polski zagrają w spotkaniach zespołów ekstraklasy, głównie Clearexu Chorzów.
O niespodziankę może pokusić się natomiast zespół Centrum. Co prawda rekordziści dwukrotnie pewnie pokonali drużynę byłych pierwszoligowców w meczach ligi środowiskowej, ale „sąsiedzi zza miedzy” – jak wieść gminna niesie – zostaną wzmocnieni o kilku czołowych piłkarzy grających w bielskiej lidze piłki halowej.
Studenci z chorzowskiego wydziału poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowości awansowali do 1/16 finału PP bez porażki. Grali na trudnym terenie w Knurowie, remisując m. in. 2:2 z tamtejszym UPOS System. Uzyskali zatem lepszy wynik w spotkaniu z tą drużyną na wyjeździe, aniżeli zespół łódzkiego Grembacha, który w barażowym pojedynku o ekstraklasę w Knurowie uległ tamtejszym futbolistom 3:4. Chorzowscy akademicy nie będą więc z pewnością chłopcami do bicia.
Dlatego w niedzielę w hali Rekordu będzie zapewne sporo emocji.


dodał: Jan Picheta
6-04-2006

zobacz komentarze(0)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin