aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

Rekord Bielsko-Biała – Kuźnia Ustroń 2:2 (1:1)

Remis po dobrej grze


0:1 Przemysław Piekar z karnego w 15 min.
1:1 £ukasz Mentel w 38 min.
1:2 Dawid Szpak z wolnego w 66 min.
2:2 Paweł Suski w 75 min.
Rekord: Michał Goły , Marek Klimont, Piotr Wieczorek, Maciej Byrski, £ukasz Sarga (od 73 min. Krzysztof Gawlas), Rafał Chudzik, Piotr Szymura, Artur Ulanowski, £ukasz Szewczyk (od 73 min. Pawe£ Suski), Mateusz Żemła (od 75 min. Dariusz Ciereszko), £ukasz Mentel.
BIELSKO-BIA£A (13 maja 2006 r. godz. 17.00). Drużyna gospodarzy już po raz drugi z rzędu wystąpiła bez Piotra Bubca, który w spotkaniu reprezentacji Polski z Macedonią w futsalu doznał kontuzji. Mimo osłabienia rekordziści rozegrali przyzwoity mecz i zdobyli dwa gole. Zaczęło się jednak niefortunnie. Po zupełnie przypadkowym zagraniu ręką w polu karnym przez Piotra Wieczorka sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Michał Goły wyczuł intencję strzelca, ale nie zdołał odbić piłki i Kuźnia objęła prowadzenie. Żywiecki arbiter Aleksander Sajbor nie dostrzegł natomiast, że w 22 min. szarżującego na połowie przeciwnika Mateusza Żemłę dwóch obroñców Kuźni przytrzymało za koszulkę.
Gospodarze atakowali z rozmachem i pod bramką ustronian dochodziło do ciekawych sytuacji.W 27 min. dwukrotnie strzelał Piotr Szymura. Szczególnie uderzenie pomocnika Rekordu z około 10 metrów w krótki róg bramki sprawiło sporo kłopotów bramkarzowi Pawłowi Sztefkowi. W 30 min. w podobnych okolicznościach usiłował zaskoczyć bramkarza Kuźni Mateusz Żemła. Wreszcie dwie minuty później po składnej akcji Rekordu Mateusz Żemła trafił z 2 metrów do siatki, ale sędziowie zdecydowali, że znalazł się na pozycji spalonej. W 36 min. mocnym płaskim strzałem z 15 metrów popisał się Piotr Szymura. Piłkę odbił jednak Paweł Sztefek, który interweniował także po dobitce £ukasza Mentela. Dwie minuty później świetną indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Żemła. Uciekł tuż przy linii z lewej strony boiska Mateuszowi Żebrowskiemu i wyłożył piłkę £ukaszowi Mentelowi. który strzałem z 12 metrów w krótki róg zdobył pierwszego gola dla Rekordu. W 42 min. Dawid Szpak oddał kąśliwy strzał z 30 metrów. Piłka skozłowała przed Michałem Gołym, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć.
Tuż po przerwie idealną okazję mieli goście. W 50 min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Nawrat. Jego strzał z 13 metrów obronił jednak Michał Goły. W 65 min. po rzucie rożnym piłka trafiła 10 metrów przed bramką gości do kapitana Rekordu Marka Klimonta, który jednak nie zdołał opanować futbolówki. W 66 min. sędzia zdecydował, że faulu dopuścił się Marek Klimont, mimo że sam był wcześniej faulowany. Do piłki ustawionej około 25 metrów od bramki nieopodal bocznej linii boiska podbiegł Dawid Szpak i sprytnym lobem umieścił futbolówkę w okienku bramki Michała Gołego. Była to kopia gola, który rekordziści stracili w spotkaniu z Wilamowiczanką. Na szczęście gospodarze nie załamali się i ruszyli do ataku. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Szymurę piłka trafiła na głowę wprowadzonego do gry dwie minuty wcześniej Pawła Suskiego, który strzałem z 3 metrów ustalił wynik spotkania.
Goście mieli jeszcze jedną znakomitą okazję do strzelenia gola. W 82 min. po dośrodkowaniu z rogu Damian Madzia uderzył piłkę z 6 metrów pod poprzeczkę. Futbolówkę wybił jednak z linii bramkowej Maciej Byrski. Piłka odbiła się od głowy obrońcy Rekordu, trafiła w poprzeczkê i odskoczyła w pole. W 90 min. okazję do powtórzenia swego wyczynu miał Paweł Suski. Piłka po jego strzale głową skozłowała jednak przed bramką i poszybowała nad poprzeczkę. W ten sposób po dobrym, emocjonującym meczu rekordziści zremisowali z Kużnią, w barwach której wystąpili tak znani nie tylko na Śląsku Cieszyńskim futboliści jak Paweł Haratyk czy Stefan Chrapek.
Najbliższy mecz już w środę 17 maja 2006 r , a przeciwnikiem Rekordu będzie zespół Morcinka Kaczyce .


dodał: Jan Picheta
13-05-2006

zobacz komentarze(5)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin